Adana Cam Oda

Adana Cam oda sistemleri, temelde camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, balkonun uygun köşelerine, tüm camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır. Günümüzde şehir hayatının giderek daha yorucu, stresli olduğu düşünüldüğünde, insanlara evlerinde bir özgürlük alanı oluşturan balkonlar daha da önem kazanmaktadır. Eskiden balkonlar PVC, alüminyum doğrama v.b. malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı bir ortam haline getirilirdi. Ancak bu malzemelerle kapatılan balkonlar, balkon işlevini yitirerek evin herhangi bir odasından farkı kalmazdı. Cam balkon sistemlerinin tüketicilerle buluşması ile bu durum ortadan kalkmış oldu. Balkon camlama sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden, camların bir tarafa toplanması suretiyle istenildiği zaman açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman kapanan bir esnekliğe sahip oldular. Böylece balkonlar kullanıcılar için “özgür yaşam alanı” haline geldi. Balkonların pvc v.b malzemelerle kapalı hale getirilmesi, binanın dış görünüşünü bozarak ortaya çirkin görüntülerin çıkmasına neden olmaktaydı. Cam balkon uygulamaları ise asıl bileşeninin cam olması ve şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne herhangi bir zarar vermediği gibi genel mimariye uyum sağlayarak estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Yağmur, kar v.b. iklim şartları, balkonların cam balkona dönüştürülmesi sayesinde, kullanıcıları etkilemez. Aynı zamanda cam balkon sistemleri toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar. Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar “temperli” veya “lamine” güvenlik camlarıdır. Dolayısıyla camların kırılması sonucu olası zararlar engellenmiş olmaktadır.

Adana Cam Oda Faydaları

Cam balkon sistemleri, istenildiği zaman açılabilen, istenildiği zaman kapatılabilen yapısı nedeniyle, balkonları kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı haline getirir.
Cam balkon sistemleri, evlerin genel mimarisine uyum sağlayarak estetik bir görüntü oluşturur. Cambalkon sistemleri, esnek kullanım kolaylığı sayesinde yağmur, kar ve iklim şartları ne olursa olsun balkonu istenilen biçimde kullanma imkanı sağlar.
Cam balkon sistemleri, toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.
Cam balkon sistemleri, ısı bariyerli profillerle üretilen sitemlerde ray profil gruplarında dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.
Cam balkon sistemleri, temper işlemi uygulanmış ısıcamlı sistemlerde, manyetik birleşimler sayesinde mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Adana Cam Oda Uzun Ömürlü Hizmet

Cam balkon sistemi uzun ömürlüdür ancak bu uzun ömürlülük için malzemelerin kaliteli olması oldukça önemlidir. Ayrıca montajı yapan kişilerin işlerinde iyi olması önemlidir. Kaliteli malzemeler kullanılsa bile kötü işçilik sonucunda istediğiniz verimi alamayabilir, yağan yağmurlarda sular balkonunuza sızdığında artık çok geç olmuş olabilir. Camların temperli camlardan oluşması gerekmektedir. Temperli camlar kullanılmaz ise asla bir cam balkon sistemi olmaz. Uzun ömürlülük için camların temperli olması hayati bir ömür taşıyor. Yağan yağmur, dolu ya da şiddetli rüzgarlar sebebi ile camlarınız darbelere karşı dayanıklı olması buna bağlıdır. Kullanılan profillerin alüminyum paslanmaz çelikten oluşması gerekmektedir. Eğer malzemeler kaliteli olur ve işçilik güzel olursa cam balkon sisteminizi ömür boyu kullanabilirsiniz.

Adana cam oda hizmetleriniz ve adana cam balkon ile ilgili tüm işlemleriniz için Emir Yapı Adana cam balkon sizlere %100 müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Adana cam oda haricinde ki tüm adana cam balkon hizmetlerimize Ana sayfa üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Sizde kaliteli hizmet almak istiyorsanız Hemen Bizi Arayın.

adana-cam-balkon-0111
adana-cam-balkon-0113
adana-cam-balkon-0112
TOP Hemen Arayın