ADANA CAM BALKON ÇEŞİTLERİ

ADANA ISICAMLI CAM BALKON

Adana cam balkon çeşitleri denildiğinde ilk akla gelenlerden birisi olan Isıcamlı cam balkon sistemleri ısıcam özelliği bulunan camlardır. Isıcamlı cam balkonlar, diğer cam balkon modellerine göre farklı özellikleri ile ön plana çıkar.  Isıcamlı cam balkon sistemlerinin amacı ısı tasarrufudur. Bu yüzden kullanılan her malzemede yalıtım özelliği olması gerekir. Isıcamlı cam balkon sistemlerinde kullanılan profil, birleşme ve bağlantı noktaları tamamen kaliteli ürünlerden imal edilir. Aksi durumda istenen ısı tasarrufu ortaya çıkmaz.

Isıcamlı cam balkon nedir? Isıcam markası Şişecam firmasının üretmiş olduğu camın adıdır. Günümüzde bu camın sahip olduğu teknolojiyi kullanılarak üretilen camlarda Isıcam adıyla anılmaktadır. Her Isıcam Şişecam’ın üretmiş olduğu ürün değildir. Isıcam teorik olarak iki ya da daha fazla camın tek bir parça haline getirilmesidir. Isıcam özellikli camlarda, camların arasında bırakılan boşluklara gaz doldurulur. Böylece ısı yalıtımı konusunda diğer sistemlere göre çok daha etkili bir performans gösterir. Camlar arasındaki boşluğun argon gazıyla doldurulması gerekir. Bu gazın miktarı arttıkça ısı tasarrufu da artış gösterecektir. Günümüzde ısı tasarrufu sağlamak için 19 mm kalınlığında olan ısıcamlı modeller tercih edilir.

adana-cam-balkon-0128

ADANA SÜRME CAM BALKON

Adana cam balkon çeşitleri denildiğinde ilk düşünülenlerden birisi olan Sürme cam balkon sistemleri; pencere, balkon ve mekan bölmelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Sürme cam balkonlarda damperli cam kullanılmakta ve bu sayede camın daha rahat hareket etmesi sağlanır. Camlar bu sayede her iki yöne de hareket edebilmektedir.

Sürme cam sistemlerinin kullanımı kafeteryalar, ofis bölme sistemleri ve benzeri alanlarda kullanılır. Bu sistemde kullanılan cam 8 ile 10 mm arasında değişmekte ve maksimum 3 metre yüksekliğe kadar kullanılabilir.

Eşiksiz sürme cam balkon sisteminin alt kısmında 5 mm yükseklikte parke bitiş çıtası şeklinde bir ray bulunmaktadır. Sürgülü cam sisteminde yükü 2 adet rulman ve üstte 2 adet tekerlek taşır. Cam sistemlerinde aksesuarlar paslanmaz malzemelerden hazırlanır.

adana-cam-balkon-114
adana-cam-balkon-113
adana-cam-balkon-112

ADANA KATLANIR CAM BALKON

Ülkemizde ilk defa 2005 yılından sonra uygulanmaya başlanmıştır. Dünyada ise ilk kez finlandiya ülkesinde uygulandığı görünmektedir. Katlanır cam balkon ismi aslında genellikle bu sistemin balkonlara uygulanmasından dolayı böyle anılmaya başlanmıştır. Asıl adı Katlanır Cam Sistemidir. 

Katlanır cam balkon sistemleri genellikle konutların balkonlarına uygulanır. Doğal kombisi, toz, toprak ve aşırı sesten rahatsız olanlar tercih eder. Aslında  toz,toprak ve ses gibi rahatsız edici şeylerden pvc sistemleri  daha iyi korur fakat; pvc sistemleri görüntü bakımından pekte hoş görünmediğinden katlanır cam balkon tercih edilmektedir.

Kısacası katlanır cam balkon sistemleri nedir sorusunun cevabı sudur; Balkonlarımızı üst komşunun tozundan koruyan, Arabaların teker sesinden koruyan, toz ve yağmurdan koruyan, soğuktan koruyan, doğalgaz kombimizin donmasını engelleyen %90'nı camlardan oluşan istenildiği zaman açılıp kapatılabilen cam sistemleridir.

adana-cam-balkon-117
adana-cam-balkon-116
adana-cam-balkon-115

ADANA CAM ODA BALKON

Adana Cam oda sistemleri, temelde camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, balkonun uygun köşelerine, tüm camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır. Günümüzde şehir hayatının giderek daha yorucu, stresli olduğu düşünüldüğünde, insanlara evlerinde bir özgürlük alanı oluşturan balkonlar daha da önem kazanmaktadır. Eskiden balkonlar PVC, alüminyum doğrama v.b. malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı bir ortam haline getirilirdi. Ancak bu malzemelerle kapatılan balkonlar, balkon işlevini yitirerek evin herhangi bir odasından farkı kalmazdı. Cam balkon sistemlerinin tüketicilerle buluşması ile bu durum ortadan kalkmış oldu. Balkon camlama sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden, camların bir tarafa toplanması suretiyle istenildiği zaman açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman kapanan bir esnekliğe sahip oldular. Böylece balkonlar kullanıcılar için “özgür yaşam alanı” haline geldi. Balkonların pvc v.b malzemelerle kapalı hale getirilmesi, binanın dış görünüşünü bozarak ortaya çirkin görüntülerin çıkmasına neden olmaktaydı. Cam balkon uygulamaları ise asıl bileşeninin cam olması ve şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne herhangi bir zarar vermediği gibi genel mimariye uyum sağlayarak estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Yağmur, kar v.b. iklim şartları, balkonların cam balkona dönüştürülmesi sayesinde, kullanıcıları etkilemez. Aynı zamanda cam balkon sistemleri toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar. Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar “temperli” veya “lamine” güvenlik camlarıdır. Dolayısıyla camların kırılması sonucu olası zararlar engellenmiş olmaktadır.

adana-cam-balkon-118
adana-cam-balkon-119
adana-cam-balkon-120

Adana da ki cam balkon firmaları arasında kaliteli ve müşteri memnuniyetine önem veren firmamız sizlere 15 yılı aşkın süredir hizmet sağlamaktadır. Uzman ekip ve kaliteli malzemelerden oluşan geniş ürün protföyümüz ile sizlere %100 kaliteli hizmet sağlıyoruz. Yaptığımız işlere galeri sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz. Sizde adana cam balkon hizmeti almak istiyorsanız hemen bizi arayın.

TOP Hemen Arayın